Folyamat automatizációs (RPA) fejlesztő és elemző

IT üzletközeli területek

A pozíció támogatója: Get inspired BCA Logo

Get inspired!

Az RPA (Robotic Process Automation) fejlesztő és elemző kollégák az üzleti területek szabályalapú, repetitív és egyhangú irodai feladatait automatizálják szoftverrobotok segítségével, hogy a kollégák jobban tudjanak a több kreativitást és hozzáadott értéket igénylő feladatokra összpontosítani.

A rendkívül színes és széles feladatkörben sokat lehet tanulni az üzleti folyamatok megértésétől, azok automatizálásán és hatékonyságuk éles rendszerben történő visszamérésén keresztül egészen a teljes megvalósítási folyamat menedzsmentjéig – ami kifejezetten csábító lehet azok számára, akik a változatosságot, a magasfokú önálló munkavégzést és természetesen az azzal járó felelősséget részesítik előnyben.

Az elmúlt években számos robotizációs keretrendszer jelent meg, melyek közül több programozását IT vénával rendelkező üzleti kollégák is el tudják sajátítani, segítségével mégis az üzletileg kritikus és fontos folyamatokat lehet robotra bízni. Ebből adódóan nagyon gyakran egy, esetleg két kolléga dolgozik egyszerre egy-egy robotizációs feladaton, így az e területen dolgozók olyan szintű és minőségű tapasztalatra tesznek szert, ami kevés helyen szerezhető meg: specifikálnak, megvalósítási-, erőforrás- és költségterveket készítenek, implementálnak, tesztelnek, élesítenek, támogatják a visszamérést, az optimalizációt.

Éppen ezért az új kollégák kiválasztásánál sem az erős programozói tudás az elsődleges szempont, az analitikus gondolkodás és az üzleti szemlélet megléte többet nyomhat a latban.

Feladatok:

  • Automatizálandó folyamatok kiválasztásának támogatása
  • Az automatizált új üzleti folyamat kialakítása, dokumentálása, kapcsolódó technikai igények azonosítása
  • Szoftverrobotok megvalósítása, kódolása
  • Szoftverrobot validációja, tesztelése
  • Élesítés, éles üzem támogatása

az ITmap szakmai hitelesítője, hazánk legnagyobb IT képző cége

Fizetések

Tapasztalatod szerint az egyes szinteken mik az elérhető alapbérek a piacon? Értékeld a megadott béradatokat! Akár anonim véleményeddel Te is segíthetsz abban, hogy valós képet mutathassunk a Budapesten megszerezhető fizetésekről.

Érdekel mennyit keres egy Folyamat automatizációs (RPA) fejlesztő és elemző? Regisztrálj és megtudhatod!

Regisztráció

Így is ismerheted

  • RPA tanácsadó

Angol elnevezések

  • Robotic Process Automation Developer / Analyst
  • RPA Consultant

Megszerezhető minősítések, minősítési utak

  • UiPath Certified Advanced RPA Developer (UiARD)
  • UiPath Certified RPA Associate (UiRPA)

Képzések, amik segítségével jellemzően ilyen szakemberré válhatsz

  • gazdaságinformatikus
  • informatikus közgazdász
  • mérnök-informatikus
  • műszaki menedzser
  • üzemmérnök-informatikus
  • mérnöki képzések