Egyetemi keretek között is gyorsabban programozóvá válhatsz!

Egyéb Olvasási idő:3 perc

METU

A program célja, hogy enyhítse a hazai fejlesztőcégek növekedését korlátozó, kritikus szakemberhiányt, valamint magas hozzáadott értéket teremtő munkalehetőségekhez juttasson pályakezdő fiatalokat és karrierváltókat egyaránt.

Magyarországon is tovább folytatódik az infokommunikációs (ICT) szektor fejlődése. A digitális gazdaság 400 ezer közvetlen és közvetett munkavállalójával ma már közel egy negyedét adja a magyar GDP-nek. Az ágazat folyamatos bővülése egyre keresettebbé teszi a területen dolgozó IT mérnököket, számítástechnikai szakértőket és programozókat.

„Szinte egyedülálló karrierlehetőségekkel várják a frissen végzett informatikai szakértőket idehaza, ezzel szemben a 15 évesnél idősebb korosztály több mint harmada digitálisan írástudatlan. A megfelelő tudást biztosító képzésekről kikerülő fejlesztők száma nem tud lépést tartani az egyre növekvő munkaerőigénnyel. Adataink alapján jelenleg 22 000 új állás vár betöltésre a haza informatikai munkaerő-piacon.”– nyilatkozta Laufer Tamás, az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetségének (IVSZ) elnöke.

Betör a programozóképzések piacára a Budapesti Metropolitan Egyetemen

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) idén ősztől kibővíti oktatási tevékenységét. A piaci igényeket figyelembe véve az intézmény elindítja első programozó képzését. A METU JUMP programban számos, a hazai és nemzetközi piacon elismert fejlesztőcég és egyéb, programozókat foglalkoztató vállalat vesz részt partnerként, többek között bankok, telekommunikációs cégek, illetve játékfejlesztők. Az együttműködések keretében a képzést elvégzőknek a METU junior szoftverfejlesztő állást garantál a partnercégek egyikénél.

„A METU JUMP képzés az egyetem szakmai hátterét, piaci kapcsolatrendszerét és fejlett infrastruktúráját felhasználva naprakész, az iparág aktuális igényeinek megfelelő gyakorlati ismereteket nyújt, amellyel azonnali munkahelyet tudunk biztosítani hallgatóinknak és hozzájárulhatunk a hazai IT szektort sújtó munkaerőhiány enyhítéséhez.” – mondta el Dr. Vass László, a Budapesti Metropolitan Egyetem rektora.

A junior szoftverfejlesztő képzésben több mint 10 éves oktatói és aktív programozási tapasztalattal rendelkező, elismert szakemberek készítik fel a hallgatókat 4 hónapon keresztül. A kurzus költségtérítéses, ugyanakkor az együttműködő partnereken keresztül a program biztos állást ajánl azok számára, akik elvégezik a képzést.

[cegajanlo id=”metujump”]

„A programban partnerként résztvevő vállalatok szakmai támogatása, trénereink ICT szektorban eltöltött évtizedes tapasztalata és a METU hazai és nemzetközi oktatási háttere a garancia arra, hogy komplex, a piaci igényeknek teljes mértékben megfelelő tudást tudunk nyújtani a hallgatóknak. A 4 hónapos képzés ideális lehet egyetemistáknak és pályakezdő fiataloknak éppúgy, mint más iparágakban éppen karrierváltáson gondolkodó szakembereknek.” – mondta Tóth Ágnes a JUMP projekt vezetője.

Logikus gondolkodást és csapatmunkát várnak el a cégek a kezdő programozóktól

Három programozási nyelvet, valamint elsősorban logikai és a csapatmunkához szükséges készségeket, szorgalmat és kitartást várnak el az informatikai cégek a kezdő programozóktól – derül ki a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) Jump programozóképzésének partnercégei és jelentkezői körében végzett kutatásából. A juniorok ugyanakkor akár három év alatt szenior programozóvá válhatnak.

METU: JUMP
Forrás: http://www.metropolitan.hu

Az eredmények alapján ugyanakkor a programozójelöltek a csapatmunkát kevésbé fontosnak értékelik, de a logikai készségek és a szorgalom náluk is dobogós helyezést ért el. A partnercégek több mint fele nyilatkozott úgy, hogy három programnyelv ismeretét várja el a kezdő fejlesztőktől. A válaszadók leginkább a Java, a C++, a HTML, PHP és az SQL programnyelveket alkalmazza. Az informatikai cégeknél dolgozók 80–90 százaléka rendelkezik felsőfokú végzettséggel, a női fejlesztők aránya pedig körülbelül 20 százalék a teljes programozói csapaton belül. A megkérdezett vállalatok többsége szerint már 3 év elegendő ahhoz, hogy szenior programozóvá váljon a kezdő fejlesztő. A cégek szerint e pálya legnagyobb kihívása a jelöltek számára a projektmenedzseri szemléletmód, a hatékony együttműködés, illetve az elvárt programnyelvek elsajátítása. A leendő programozók hasonlóan ítélik meg a nehézségeket, a megkérdezettek több mint fele ugyanakkor a munkatempó felvételét is kihívásnak tekinti. A munkáltatók szerint az intenzív fejlesztőképzés igényeiknek megfelelő tudást ad a leendő fejlesztőknek, akik kiemelkedő gyakorlati oktatásban részesülnek, motivációjuk és elszántságuk pedig magas szintű, ezért szívesen is alkalmazzák őket. A vállalatok 40 százaléka emelte ki az intenzív képzésről érkező jelöltek nyitottságát és rugalmasságát pozitívumként.

„A METU JUMP iránt érdeklődők között már mintegy egyharmad részt jelentenek a hölgyek, ami jóval magasabb, mint a női programozók iparági átlaga. A képzés legnagyobb arányban a 25–34 éves korosztályt szólítja meg, a programozójelöltek közel 40 százaléka tartozott ebbe az életkori tartományba, de több mint negyedük 35–44 éves, illetve közel ötödük a 18–24 éves korosztályt képviseli” – mondta Beck Ildikó, a METU JUMP vezetője.

A METU JUMP programozói képzés részleteit az érdeklődők augusztus 24-én egy infó est során személyesen is megismerhetik, ahol szó lesz a jelentkezés feltételeiről, valamint lehetőség lesz izgalmas és kreatív feladatokon keresztül ízelítőt kapni a programozásban rejlő lehetőségekről és kihívásokról. A programról további információ itt érhető el!

Amennyiben érdekesnek találtad ezt a bejegyzést és szeretnél hasonló tartalmakat olvasni, kövess minket a Facebook oldalunkon!