Műszaki szakszövegíró / Technical writer

IT üzletközeli területek

A pozíció támogatója: sigma_tech_logo

We are technology.

A Műszaki szakszövegíró / Technical writer a fejlesztő csapattal kooperálva végfelhasználóknak szóló műszaki leírásokat alkot. Az angol munkaköri elnevezés jobban elterjedt a mindennapokban.

A felhasználóbarát, közérthető nyelvezetű szövegalkotást a fejlesztők részéről érkező nyers belső dokumentáció alapján, a fejlesztőkkel szorosan együttműködve végzi a Technical writer. Az elkészülő dokumentáció legtöbbször végső felhasználókhoz kerülő termékdokumentáció, de lehet akár belső dokumentáció is, amiből később más szakszövegírók vagy éppen fejlesztőmérnökök dolgoznak.

Feladatai:

  • célcsoport elemzése, szükséges nyelvezet azonosítása
  • dokumentáció céljának megértése
  • dokumentáció tartalmi és formai elkészítése
  • kapcsolattartás ügyfelekkel, felhasználókkal

az ITmap szakmai hitelesítője, hazánk legnagyobb IT képző cége

Fizetések

Tapasztalatod szerint az egyes szinteken mik az elérhető alapbérek a piacon? Értékeld a megadott béradatokat! Akár anonim véleményeddel Te is segíthetsz abban, hogy valós képet mutathassunk a Budapesten megszerezhető fizetésekről.

Érdekel mennyit keres egy Műszaki szakszövegíró / Technical writer? Regisztrálj és megtudhatod!

Regisztráció

Így is ismerheted

  • Műszaki szövegíró

Angol elnevezések

  • Technical writer

Kapcsolódó technológiák, eszközök

Megszerezhető minősítések, minősítési utak

  • Basic certificate in technical writing (csak nemzetközi szervezésben érhető el)
  • Comprehensive Career Builder Certificate in Technical Writing (csak nemzetközi szervezésben érhető el)
  • Certificate in Professional Technical Communication (CPTC) (csak nemzetközi szervezésben érhető el)

Képzések, amik segítségével jellemzően ilyen szakemberré válhatsz

  • ld. Megszerezhető minősítések menüpont
  • gazdaságinformatikus (felsőoktatás)
  • gazdaságinformatikus (felsőfokú szakképzés)
  • műszaki / gazdasági tolmács, szakfordító