…A JÓ ÖNÉLETRAJZ!
Te mi alapján választasz két ugyanolyan minőségű, ugyanarra használt termék közül, ha egyébként egyforma az áruk?
Nagy valószínűséggel azt veszed le a polcról, amelyik VALAMIÉRT szimpatikusabb. Lehet az csomagolás, a forma, a design, azaz feltehetően egy külső megjelenési jegy lesz a meghatározó.
Talán túlzónak hat a párhuzam, pedig sokszor munkánk során is hasonló szempontok alapján hozzuk meg az első döntést. A kiválasztási szakember ránéz egy CV-re, azt látja, hogy rendezett, esztétikus, esetleg némi egyedi jellege is van, máris megy az első rostán átesettek közé. Mi több, e mögött az emberbe máris belelátja a minőségi munkát. A következő CV kesze-kusza, egybefolyik, rögtön a második mondatban három elírás szúrja ki a szemét. Gondolkodás nélkül a kiesettek között landol.
Figyelsz, ugye? Nem beleolvasott, RÁNÉZETT!
És döntést hozott.
A második döntés akkor esedékes, amikor (jó esetben) elolvassa a tartalmat: logikus benne minden? Megtalálja azokat az információkat, amikre szüksége van? Hiteles szakmai tapasztalat rajzolódik ki belőle? Esetleg ellentmondásos információkat fedez fel? Nem egyértelmű a karrierút? Nem derül ki, hogy valójában mihez is ért a jelölt?
Ismét döntés hoz: kuka vagy továbbhaladás.
Bár vannak, akik máshogy érzik, mi azt tapasztaljuk, hogy a keresleti piac ellenére sem úgy működik a kiválasztás az IT szektorban, hogy aki hallotta már a cloud és az engineering szót egy mondatban, vagy háromnál több Linux disztribúció nevét fel tudja sorolni, rögtön örülhet egy szép nagy összeget tartalmazó munkaszerződésnek / megbízásnak.
A kérdés persze nyilván nem az, hogy valahova felvesznek-e.
A kérdés az, hogy mennyiért vesznek fel!
Ez pedig – a hiedelemekkel ellentétben – nem a kiválasztás legutolsó lépésében dől el. A döntési folyamat jóval előbb elkezdődik.
Mégpedig abban a pillanatban, amikor először néznek rá a CV-dre. Hova pozícionálod magad? Mit üzensz magadról? Utolsó tényezőnek tűnik, de biztosíthatunk róla, hogy nem így van.
Máshonnan indulsz egy tartalmilag összeszedett, jól megszerkesztett és megfogalmazott, ízléses, informatív önéletrajzzal.
Igen, a mai keresleti piacon is.
És igen, fizetési elvárásban is mást közvetít egy szedett-vedett CV és a fenti jellemzőkkel bíró. Vagy egy LinkedIn-ről lementett profil. Tény, manapság nagyon könnyű egy önéletrajznak tűnő dokumentumot produkálni. Mielőtt ezt megtennéd, gondold végig: milyen pozíciószintre pályázol? A kezedből kiadott anyag ezt a szintet tükrözi?
Amennyiben úgy érzed, hogy nem, vagy csak szeretnél megerősítést kapni arra vonatkozóan, hogy megfelelő színvonalú-e az CV-d, szívesen segítünk! Sokat segíthet, ha kapsz egy külső, nem elfogult szakértőtől egy őszinte visszajelzést. Szakértőink évente több ezer önéletrajzot szemléznek, rááll szemük a jóra, igényesre.
Küldd el nekünk önéletrajzodat, mi pedig 11 szempont szerint értékeljük azt!
Visszajelzésünket 72 órán belül megkapod e-mailben (hétvégék és ünnepnapok nem számítanak bele).
Értékelési szempontjaink: külső megjelenés, formázás, tartalom és nyelvezet, munkakörök bemutatása, terjedelem, kulcsszavak – kereshetőség, egyértelmű karrierút, iskola – végzettség – nyelvismeret, technológiai ismeret, helyesírás – elírás, +1: fotó
Mivel az IT szektorra specializálódtunk, akkor tudunk segíteni önéletrajzod megfelelő kialakításában, ha ezen a területen dolgozol. Kérjük, hogy a jelentkezési űrlapon szereplő munkakörök közül válassz!
Amennyiben más szerepkörökben vagy iparágban dolgozol, álláskeresési útmutatónkban olvashatsz hasznos tanácsokat!
Önéletrajzod feltöltésekor hozzájárulhatsz ahhoz, hogy profiloddal egyező ajánlatokkal megkereshetünk-e. Ha épp váltásban gondolkodsz, élj a lehetőséggel!
Jelentkezés CVauditra